از خواص شیره خرما چه میدانید؟

شیره خرما چیست؟

شیره ها جزو مواد غذایی انرژی زا بوده و برای مواقعی که بدن به انرژی بیشتری نیاز دارد، بهترین غذا محسوب می گردند. از جمله این شیره ها، شیره خرما می باشد. در بسیاری از استان های کشورمان، از شیره خرما به جای شکر در پختن حلوا استفاده می کنند. همچنین خوردن «شیر برنج با شیره»، «برف با شیره»، «شیر با شیره» و «ارده با شیره» در زمستان از عادات غذایی مرسوم مردمان بسیاری از شهرها از جمله : همدان، تبریز، اراک، اردبیل و… است.

شیره‌ی خرما همان خواص خرما را دارد. حاوی فسفر و آهن است که مصرف آن در وعده‌ی صبحانه باعث فعال شدن سلول‌های عصبی و در ضمن مانع ایجاد کم خونی در افراد می‌شود. شیره خرما، تسکین دهنده‌ی دردهای رماتیسمی و امراض شریانی و وریدی هستند.

شیره خرمـا به دلیل داشتن میزان زیادی کلسیم ،برای تقویت استخوان ها  مناسب است. شیره ی خرما به بهبود بینایی هم کمک می کند وبرای عملکرد بهتر قلب استفاده می شود برای درمان دردهای روماتیسمی خوردن شیره ی خرما توصیه می شود همچنین برای درمان گلو در و سرماخوردگی مفید است.

شیره‌ی خرما به دو روش صنعتی و سنتی تهیه می‌شود:

در روش صنعتی به کمک آب و اعمال حرارت، مواد جامد محلول در آب میوه‌ی کاملاً رسیده ارقام مختلف نخل خرما به نام علمی Phoenix dactylifera از خانواده Palmacea به دست می‌آید. شیره خرمای صنعتی در زمره صنایع تبدیلی خرما به شمار می‌رود. شیره خرما همچنین به صورت سنتی از میوه خرما استحصال می‌گردد که از روی هم انباشتن خرما در محل‌های خاص نگهداری خرما حاصل شده و پس از تصفیه‌ی جزئی، بسته بندی می‌گردد. شیره‌ی خرما همان خواص خرما را دارد. حاوی فسفر و آهن است که مصرف آن در وعده‌ی صبحانه باعث فعال شدن سلول‌های عصبی و در ضمن مانع ایجاد کم خونی در افراد می‌شود.

برای تولید شیره خرما به روش سنتی، سه شیوه وجود دارد:

  • طرز تهیه شیره خرما به شیوه جوشاندن ( روش حرارت): در این روش خرما را درون دیگ های بزرگی بر  روی شعله آتش حرارت می دهند. هم وزن خرما به آن آب اضافه می کنند. تا وقتی که غلظت آن به حد مورد نظر برسد. سپس حرارت را قطع می کنند و تفاله های ان را با عبور دادن شیره از صافی جدا کرده و شیره خالص را درون ظروفی می ریزند.
  • طرز تهیه شیره خرما به شیوه حوضچه های سیمانی (روش سرد): خرما را درون مخزن هایی به عمق ۱ الی ۱/۵ متری انباشته می کنند و در اثر فشاری که به خرما ها وارد می شود شیره انها جدا شده و از طریق مجراهایی که به بیرون وصل است شیره ها به بیرون سرازیر می شوند. این شیوه طبیعی ترین شیوه تولید شیره خرما است که شیره ی طبیعی و خالص به دست می آید. نام مخزن های انباشت خرما در زبان محلی مدبسه است.
  • روش دیگر تهیه شیره خرما از انباشتن خرما در سبد هایی که از برگ درخت نخل ساخته می شوند به دست می آید. در اثر فشرده شدن خرماها به همدیگر شیره از منافظ این سبدها به بیرون درز می کند و جمع آوری می شود.

خواص شیره خرما

شیره خرما جایگزین مناسبی برای مواد شیرین کننده تصفیه شده است. از طرفی این ماده ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. آهن طبیعی موجود در شیره خرما، باعث افزایش گلبول های قرمز خون می شود و در نتیجه خطر بروز کم خونی را کاهش می دهد.

شیره خرما، تسکین دهنده ی دردهای رماتیسمی و امراض شریانی و وریدی هستند. بهترین نوع مصرف شیره که برای همه ی مزاج ها مناسب می باشد، این است که شیره را با سرکه بجوشانید و محصول نهایی را که «سرکه شیره» نام دارد با کاهو بخورید و نهایت لذت را از خوردن این معجون ببرید.

از دیگر خواص مهم شیره خرما میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

رفع کم خونی

تقویت بینایی

رشد عضلانی بهتر

مبارزه با عفونت

رفع یبوست

تقویت روده و سیستم گوارشی

سلامت قلب

جلوگیری از ابتلا به سرطان شکم

کاهنده آلرژی و حساسیت

حفظ سلامتی پوست

 

سالم و سلامت باشید

برچسبها: ، ، ،

مطالب مرتبط: