طرز تهیه لوز زعفرانی بادام (بیدمشک)

هنر شیرینی پزی در ایران

تاریخ دقیقی از ابتدایی ترین نوع شیرینی ها در ایران وجود ندارد. از زمان بسیار دور اقوام مختلف در کشورمان از آرد گندم یا جو خمیرتولید و آن را با انواع شیرین کننده های طبیعی شیرین کرده و میل میکردند.

ورود قند و شکر

انحصار قند و شکر در ایران تا دوره رضاخان پهلوی در اختیار کشورهای بیگانه بود. البته در زمان ناصرالدین شاه، وی تصمیم گرفت به جای وارد کردن قند روسی و بلژیکی خود شروع به تولید قند کند اما پس از ۱۲ روز با دسیسه بیگانگان کارخانه قند تعطیل شد. شاید بتوان دوره پهلوی را سرآغازی برای شروع فعالیت قنادان در ایران دانست.

و اما ایرانی ها…

از آنجایی که ایرانیان از دیرباز به انواع هنر علاقه فراوان نشان میدادند و در بسیاری از آنها سرآمد منطقه و جهان بودند، خیلی زود هنر شیرینی پزی در استان های مختلف جا باز نمود و هر منطقه باتوجه به شرایط بومی و محلی خود نسبت به تهیه و طبخ شیرینی اقدام نمود. تا جایی که امروزه هر منطقه، شهر یا روستا شیرینی بومی و سوغات مخصوص به خود را دارد و با آن شناخته میشود.

 

 

 

لوز، شیرینی خوشمزه و عام پسند

لوز بادام یا همان لوز بیدمشک یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است که معمولا به همراه چای سرو می شود. احتمالا قدیمی ترین دستور تهیه این شیرینی را باید در شهر یزد مهد شیرینی های سنتی و خشک ایران جست اما نسخ بسیاری نیز در کتاب های سایر مناطق مانند آذربایجان وجود دارد. طرز تهیه این شیرینی آنقدر ساده است که به راحتی میتوانید این شیرینی خوشمزه را طبق دستور زیر بپزید و بهمراه چای نوش جان کنید.

طرز تهیه لوز زعفرانی بادام

مواد لازم برای تهیه لوز بادام (لوز بیدمشک)

پودر بادام سفید ۷۵۰ گرم
شکر ۸۵۰ گرم
سفیده تخم مرغ ۴ عدد
عرق بیدمشک خالص زیبه ۲/۱ پیمانه
آب ۱ پیمانه
پودر پسته برای تزیین ۵۰ گرم

زعفران زیبه دم کرده

طرز تهیه لوز بادام (بیدمشک)

مرحله اول:

شکر، آب و عرق بیدمشک خالص و طبیعی را با هم مخلوط می کنیم و با حرارت بسیار ملایم می جوشانیم تا قوام بیاید. به کیفیت عرق بیدمشک خود حساس باشید. هرچقدر عرق بیدمشک شما خالص تر و باکیفیت تر باشد، شیرینی شما طعمی واقعی تر و بهتر خواهد داشت.

 

شما همراهان همیشگی زیبه میتوانید عرق بیدمشک خالص و باکیفیت را از فروشگاه زیبه تهیه نمایید

 

مرحله دوم:

وقتی شربت قوام آمد و غلیظ شد ظرف را از روی اجاق بردارید و صبر کنید تا از داغی بیفتد و بعد آن را با همزن برقی آنقدر بزنید تا سفید و کشدار شود.

مرحله سوم:

سفیده های تخم مرغ را در ظرفی جداگانه بزنید تا پف کند و سفید شود. در این مرحله آن را به شربت بیفزایید و خوب هم بزنید تا شربت و سفیده جذب هم شوند.

مرحله چهارم:

زعفران دم کرده را به مایه شیرینی اضافه کنید و خوب هم بزنید

شما همراهان همیشگی زیبه میتوانید زعفران بسیار باکیفیت را از فروشگاه زیبه تهیه نمایید

مرحله پنجم:

پودر بادام را نیز اضافه کنید.

مرحله پایانی:

کف سینی به ابعاد ۲۰*۳۰ سانتیمتر تا لبه ۵/۱ سانتیمتر را با مقداری از پودر بادام بپوشانید. همچنین می توانید لوزها را داخل جعبه های باقلوا تهیه کنید. اگر مایه شل بود می توانید با پودر قند غلظت لازم را به دست آورید.

تزیین کنید…

روی لوز را صاف کنید و پودر پسته بپاشید و با فشار ملایم وردنه آن را به شیرینی بچسبانید. قالب را در یخچال قرار دهید و یک روز بعد لوز را برش های لوزی شکل دهید و در ظرف درب دار نگه دارید.

 

کامتان شیرین

 

برچسبها: ، ، ، ، ،

مطالب مرتبط: