شربت تابستانی بهارنارنج

بهارنارنج (Orange blossom) شکوفه درخت نارنج است که این گل به غیر از عطر و رایحه سِحر انگیزش دارای خواص دارویی نیز می‌باشد. از بهار نارنج بسیار در صنایع عطرسازی و اسانس استفاده می‌شود. بهارنارنج دارای طبع معتدل و بسیار نشاط آور است. از بهارنارنج و همچنین عرق آن در ساخت انواع شربت بسیار استفاده می‌شود. برای تهیه این شربت هم از خود شکوفه بهارنارنج و هم از عرق بهارنارنج می‌توان استفاده کرد.

عرق بهارنارنج زیبه ، فقط یکبار امتحان کنید!

عرق بهار نارنج زیبه تهیه شده از بهترین نوع بهار نارنج و محصول شهر شیراز می باشد. گروه تأمین زیبه برای تشخیص کیفیت و پیدا کردن بهترین عرضه کننده این محصول، محصولات تولید کنندگان مختلفی را بررسی و در نهایت این محصول را با بهترین قیمت تمام شده و بهترین کیفیت موجود در بین تولیدی های عرقیجات برای شما عزیزان تأمین نموده است. لازم به ذکر است که عرق بهار نارنج زیبه عرق دو آتیشه محصوب شده و تراکم میزان گیاهی که در دیگ برای عمل تقطیر ریخته می شود ۲۴ الی ۳۰ کیلو گرم با توجه به حجم دیگ می باشد که حاصل این مقدار از تراکم همان عرق دو آتیشه است.

روش متداول ، مواد لازم :

عرق بهارنارنج خالص و طبیعی زیبه:۲ پیمانه

شکر:۵ پیمانه

آب:۳ پیمانه

آبلیمو:۱ قاشق سوپ‌خوری

تخم شربتی:۲ قاشق مربا خوری

گل محمدی و بهارنارنج

 

طرز تهیه : 

شکر، آب، عرق بهارنارنج را در ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. شربت باید کاملا بجوشد و به قوام برسد. حدوداً ده دقیقه به قوام آمدن شربت مانده، آبلیمو را اضافه کنید و اجازه دهید تا ده دقیقه دیگر بجوشد و قوام آید(کمی رقیق‌تر از شربت مربا باشد). سپس از روی حرارت بردارید و اجازه دهید سردنوش شما سرد شود. تخم شربتی ها را بشویید و آن را به مدت ۱ ساعت درون ظرفی از اب ریخته تا آماده شود. اکنون شربت خود را در لیوان مخصوص سرو ریخته، کمی تخم شربتی اضافه نموده و آن را با بهارنارنج خشک شده و گل محمدی تززین و آماده نوشیدن نمایید.زعفران دم کرده نیز طعم و بوی شربت تابستانی شما را خارق العاده خواهد کرد.

هم اکنون مواد لازم باکیفیت و خالص این سردنوش را از زیبه سفارش دهید

کولاک در راه است…

شما همراهان همیشگی زیبه به زودی با تنوعی گسترده از انواع سردنوش های طبیعی و سنتی و بسیار باکیفیت زیبه آشنا خواهید شد. این محصولات با در نظر گرفتن طبع شهروندان از بهترین و ناب ترین مواد اولیه تهیه و بسته بندی می شوند. تمامی مراحل تولید، جز به جز با دقت نظر فراوان کارشناسان مواد غذایی برند زیبه تهیه می شوند. رعایت تمامی موارد بهداشتی و پروتکل های جهانی نیز لحاظ شده تا شما عزیزان با خیالی راحت نسبت به تهیه این سردنوش های باکیفیت اقدام نموده و در فصل تابستان از نوشیدن آنها در کنار عزیزانتان لذت ببرید.

 

نوش جانتان

برچسبها: ، ، ، ، ،

مطالب مرتبط: