استیک گوشت مرینیت شده با سرکه انگور

شاید بسیاری از مردم وقتی نام استیک به گوششان میخورد یاد غذایی لذیذ و خوشمزه اما گران قیمت و دست نیافتنی خواهند افتاد. البته که این تصور اشتباه هم نیست اما امروز در آشپزخانه زیبه قصد آموزش و طبخ استیکی خوشمزه و چشم نواز اما با هزینه ای مناسب تر و مقرون بصرفه تر را داریم. استیکی که با سرکه انگور طعم دار، نرم، پوک، تُرد و به اصطلاح آشپزی مرینیت شده است. پس با ما همراه باشید…

طرز تهیه استیک گوشت با سرکه انگور و پخت در فر یک روش خوب برای نرم و لذیذ شدن گوشت ران گاو هست. به دلیل آنکه این تکه، از قسمت های عضلانی گاو هست کمی سفت تر بوده و برای اینکه نرم تر بشه نیاز به سرکه انگور خالص داریم تا بافت گوشت را درهم شکسته و نرم شود. علت استفاده از گوشت گاو هم بخاطر ارزان تر بودن آن هست اما چون قیمت آن ارزان تر هست دلیل نمی شود خوشمزه نبوده یا سفت باشد. شما با این روش می توانید یک استیک اقتصادی ولی لذیذ داشته باشید. زمان پخت این استیک حدود سه ساعت با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد است و با این مدت زمان استیک شما کاملا خواهد پخت. اگر حالت پخت RARE را دوست دارید دمای ۱۲۰ درجه سانتیگراد رو پیشنهاد میکنیم و اگر حالت نیم پز یا نیم RARE استیک را دوست دارید با دمای ۱۴۰ درجه سانتیگراد استیک خود را آماده کنید.

اما به سراغ مواد اولیه مورد نیاز خواهیم رفت، جایی که ما در گروه تامین محصولات سالم و سنتی زیبه اکیداً توصیه میکنیم مواد اولیه خود را تازه و با اطمینان از خالص بودن آن تهیه کنید. فروشگاه محصولات سالم و سنتی زیبه با تهیه محصولات خود از کشاورزان، دامداران و زنبورداران بطور مستقیم، بدون واسطه و با دقت نظر فراوان تهیه، بسته بندی و در اختیار شما قرار می دهید.

 

مواد لازم جهت تهیه و طبخ استیک گوشت طعم دار شده با سرکه طبیعی انگور زیبه

فلفل دلمه ای سبز : ۱/۴ پیمانه (خرد شده) (پودر پاپریکای زیبه را نیز امتحان کنید)

پیاز : ۱/۴ پیمانه (خرد شده) (پودر پیاز خالص زیبه زیبه را نیز امتحان کنید)

کرفس : ۱/۴ پیمانه (خرد شده)

سرکه سیب زرد زیبه : ۱/۴ پیمانه

نمک دریای زیبه : ۱٫۵ قاشق چایخوری

فلفل سیاه زیبه : نصف قاشق چایخوری

روغن ارده کنجد خالص زیبه : ۳ قاشق غذاخوری 

سرکه انگور تازه و طبیعی زیبه: ۱/۲ پیمانه

استیک بالای ران : ۲ کیلوگرم

 

استیک بالای ران گاو چیست؟

استیک ران برشی از پاهای عقب گوشت گاو یا گوساله است، این قسمت به خاطر تحرک زیاد حیوان دارای عضلات کم چرب بوده و گوشت سفت تری دارد. پخت این قسمت از گوشت باید به آرامی باشه تا گوشت کم کم نرم شده و استیک لذیذی داشته باشید. با رعایت مرحله به مرحله مرینیت کردن گوشت ران گاو استیک نرم و تُردی خواهیم داشت.

 

مراحل آماده سازی استیک ویژه زیبه

  1. شما برای این استیک نیازمند یک گوشت یک تیکه از بالای ران گاو که حدود ۲ کیلوگرم با برش مکعبی هستید. می توانید از گوشت گوساله هم استفاده کنید اما چون گوشت گوساله لطیف تر هست پیشنهاد میکنیم برای سبک های دیگر استیک از آن استفاده کنید.

 

  1. در یک کاسه تمام مواد شامل فلفل دلمه ای سبز خرد شده ، پیاز خرد شده ، کرفس خرد شده، سرکه سیب، نمک دریا، فلفل سیاه تازه آسیاب شده، روغن ارده کنجد و سرکه انگور قرمز که معمولا سرکه های خانگی کمی ملایم تر و شیرین تر هستند بریزید.

 

 

  1. گوشت را به همراه سس درون یک زیپ کیپ قرار داده و برای حداقل ۱۲ ساعت در یخچال استراحت دهید البته درصورت توان بهتر است تا ۲۴ ساعت این مرحله ادامه یابد. چند بار گوشت را پشت و رو کنید تا کاملا طعم گرفته و بطور کامل مرینیت شود.

 

  1. برای پخت این استیک درون فر حتما یک سینی فر نیاز دارید و یک صفحه مشبک که باعث ایجاد فاصله بین گوشت و سینی فر شود. استیک را روی صفحه مشبک قرار داده و تمام سس را در کف سینی بریزید.

 

 

  1. فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و وقتی گرم شد گوشت را برای ۳ ساعت درون فر بگذارید تا با آرامی فراوان بپزد.

 

  1. در حین پخت در چند مرحله سس کف سینی را روی گوشت بریزید تا گوشت خشک نشود و طعم دار شود. برای سهولت در انجام این کار گوشت را با یک انبر یا چنگک سالاد برداشته و در سس بغلتانید.

 

 

  1. بعد از ۳ ساعت گوشت را از فر خارج کنید و یک فویل روی سینی بکشید تا کاملا پوشیده شود و بگذارید ۱۰ دقیقه گوشت استراحت کند. این کار باعث میشود گوشت آب دار شده و در مرحله آخر با حرارت خودش بپزد. سپس گوشت را برش زده و سس ته سینی را جمع کنید و هنگام سرو روی گوشت بریزید و نوش جان کنید.

 

  1. فلفل کبابی، قارچ کبابی، گوجه فرنگی کبابی و پیاز کبابی در کنار این استیک بسیار لذت بخش خواهد بود. روی استیک را کمی نمک دریا و دانه های فلفل بپاشید. استیک را با لیموناد طبیعی یا دلستر کلاسیک سرو کنید.

نوش جانتان

 

 

 

 

برچسبها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

مطالب مرتبط: