شکر قهوه ای را جایگزین شکر سفید کنید

شکر قهوه ای چیست؟

بیش از۹۰% مصرف قند و شکر در جهان از ساقه نیشکر تصفیه شده بدست می آید که میتواند سفید یا به رنگ قهوه ای باشد. شکر سفید طی مراحل تصفیه و فرآوری با مواد سفیدکننده شیمیایی سفید میشود که این مورد برای بدن ما انسان ها چندان مفید نیست اما شکر قهوه ای پیش از انجام فرآیندهای تصفیه سازی بوجود می آید.شیره حاصل از ساقه نیشکر بعد ار فیلتراسیون شروع به تبخیر شدن میکند که در این مرحله مخلوطی نسکافه ای رنگ و مملو از مواد مغذی به نام ملاس تولید میشود. ملاس دارای مقادیر قابل توجهی ساکارز، پروتئین، کلسیم، فسفر، منیزیم، گوگرد معدنی، مس، آهن، منگنز، و ویتامین B است.

در حقیقت ملاس با ارزش ترین ماده مغذی موجود در ساقه نیشکر بوده و تولیدکننده‌ها ملاس را با شکر خام برای تسهیل فرآیند تصفیه مخلوط می‌کنند.در فرآیند تصفیه، شکر خام و ملاس بهمراه آب داغ با یکدیگر مخلوط می شود. شکر سفید از تصفیه شکر قهوه ای و توسط مواد شیمیایی به دست می آید به همین دلیل مضراست.

شکر قهوه ای حاوی H2O بیشتری نسبت به شکر معمولی بوده و کالری کمتری نسبت به آن دارد. دانه های شکر قهوه ای ابعاد مختلفی دارند و دارای کالری های متفاوتی نیزهستند. این رطوبت بدلیل وجود ملاس طبیعی در شکر است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم طعم و مزه شکر قهوه ای را هرگز فراموش نکرده و از مبلغان و مصرف کنندگان پروپا قرص آن هستند.

 

درمان سرماخوردگی با دمنوش شکرقهوه ای!

سالهاست که مصرف شکر قهوه‌ای درمانی خانگی برای سرماخوردگی و انواع آنفولانزا محسوب می‌شود. این دستور را امتحان کنید: شکر قهوه‌ای را در آب در حال جوشیدن ریخته و به آن زنجبیل خالص اضافه کنید و به همان شکل داغ مصرف کنید. مصرف این جوشانده باعث درمان علائم سرماخوردگی می ‌شود.

 

پوستی شاداب با شکر قهوه ای زیبه

همچنین اثرات مثبت شکر قهوه‌ای برروی پوست غیر قابل‌انکار است، طوری که در برخی لوازم‌ آرایشی معتبر از شکر قهوه‌ای استفاده می‌کنند. شکر قهوه‌ای باعث کاهش ورم پوست می‌شود، پوست را مرطوب می‌کند و همچنین از سلول‌های پوست در برابر رادیکال‌های آزاد دفاع می‌کند.

علت سفت شدن شکر قهوه ای چیست؟

بسیاری از افرادی که شکر قهوه ای را جایگزین شکرهای مضر موجود در بازار کرده اند این پرسش را مطرح می کنند که چرا شکر قهوه ای بعد از مدتی سفت می شود؟ برای پاسخ به این پرسش باید گفت که برای برای جلوگیری از سفت شدن شکر قهوه‌ای که دارای حدود ۲% رطوبت است آن را در ظروف کاملاً بسته‌ای که در آن هوا نفوذ نکند قرار دهید. بهتر است این شکر در یخچال نگهداری شود.

 

شیرینی، شکلات، بیسکوییت، حتی چای شیرین!

شکر قهوه ای را جایگزین ثابت شکرهای سفید موجود در بازار نمایید تا با این کار جان خود را نجات دهید. شاید ابتدای امر کمی با طعم آن غریبی کنید اما خیلی زود با طعم آن خو خواهید گرفت و آن وقت است که قطعا یکی از ترویج کنندگان این محصول خواهید بود. شکر قهوه ای سالم است، ضرر ندارد و در عین حال بسیار مقوی و خوشمزه است. شکر قهوه ای علاوه بر مصارف خانگی، مصارف صنعتی نیز دارد. قنادی های بزرگ و شاخص که به کیفیت محصولات خود اهمیت میدهند و همواره به اعتبار برند خود واقف هستند در پخت کیک ها، انواع بیسکوییت ها، تارت، مربا و انواع پای میوه از شکر قهوه ای استفاده می کنند. می دانید که APPLE PIE معروف ترین و محبوب ترین شیرینی دنیاست! این شیرینی فقط با شکر قهوه ای درست می شود. به زودی طرز تهیه پای سیب هلندی با شکر قهوه ای را آموزش خواهیم داد.بیشتر به سلامت خود اهمیت دهید.

برچسبها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،

مطالب مرتبط: