محصول طبیعی از فعل و انفعالات

عسل محصولي طبيعي از فعل و انفعالات و ترشح گياهان است که توسط زنبور عسل مکیده شده و پس از ايجاد تغییرات شیمیایی و بیولوژیکی در بدن زنبور، در کندوهای طبیعی ذخيره مي شود. عسل ماده ای بسیار غنی و ثروتمند و مملو از آنتي اکسيدان هاي مختلف از جمله کاتالاز، اسيد آسکوربيک، فلاونوييدها و آلکالوييدها مي باشد. عسل فعالیت های ضد میکروبی دارد و اساسا به انواع میکروب ها چه در بدن و چه خارج از بدن آلرژی دارد. شاید جالب باشد بدانید وارد نمودن برخي موادغذایی مانند رُس عسل های قدیمی تر به جيره غذايي زنبور عسل مي تواند بر ارزش غذايي عسل توليدي بيافزايد. لذا در اين مقاله که مستقیما از منابع انگلیسی زبان و توسط محققین بنام صنعت مواد غذایی جهان تهیه و ترجمه شده است به بررسی برخی خواص این ماده غذایی پرارزش میپردازیم.

بررسی ها نشان میدهد عسل گیاه گون بيشترين فعاليت ضد ميکروبي را عليه باکتري ها از خود نشان داد. در مورد این نوع خاص عسل خواص بسیاری را مطرح میکنند. اما یکی از به روزترین نتایج به دست آمده درباره عسل هایی با درصد خلوص بالا(ساکاروز نزدیک به صفر)، خاصیت ضدسرطان پوست بودن آن است. امروزه شاید بتوان گفت بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی در سراسر دنیا مستقیما از عسل ساخته و یا فرآوری میگردند. بسیاری از ماسک های صورت، جوان سازهای پوست، حالت دهنده ها و حجم دهنده های موی سر از موم طبیعی عسل ساخته میشوند. امروزه این محصولات بیشتر مورد توجه قشر جوان در سراسر دنیا قرار گرفته است. موم های لکه بر صورت، موم های مو بر (موم های عربی) نیز بطور مستقیما از عسل تهیه و به فروش میرسد.

اگر به دنبال پوست و صورت شاداب و جوان هستید به شما توصیه میکنیم استفاده از عسل های طبیعی، رُس زده و با درصد خلوص بالا را فراموش نکنید. روز خود را با عسل و مقداری سیاه دانه آغاز کنید تا پس از مدت کوتاهی آثار انرژیک آن را در توان و قوای جسمانی خود احساس کنید. فرزندانتان را با عسل آشتی دهید تا همواره در وعده های مختلف عسل میل نمایند تا در آینده فرزندانی تنومند و به دور از ضعف های ناشی از عدم قوای جسمانی و جنسی داشته باشید. سالمندانی که از پوکی استخوان رنج میبرند به جهت عدم ترمیم بافت های استخوانی، حتما روزانه عسل میل نمایند تا به نوعی ضعف استخوان هارا پوشش دهد. و البته جوانانی که به زیبایی خود اهمیت میدهند حتما علاوه بر خوردن انواع فرآورده های عسل مانند دمنوش ها، آبنبات ها و میان وعده ها، عسل طبیعی را بصور پماد روی پوست، لکه های بدن و نقاطی که رنگ آنها به دلایل مختلف سیاه و کدر شده است مالیده و تاثیرات این ماده طبیعی را ببینند.

همانطور که میدانید عسل ها غالبا طبع گرمی دارند البته موارد استثناء هم وجود دارد. طبع گرم عسل سوخت و ساز غدد جنسی را دوچندان میکند. بسیاری از افراد امروزه از ناتوانی های جنسی رنج میبرند و این عامل به یکی از عوامل مهم جدایی زوجین بخصوص در جوانان میباشد. عسل کلید مشکل شماست. امتحان کنید.

کاری از گروه تحقیق و توسعه زیبه

مترجم: صادق واحدی

برچسبها: ، ، ، ، ، ، ، ،

مطالب مرتبط: