موسیو سزار زیبه

شاید بتوان گفت چاقی شایع ترین بیماری انسان در عصر حاضر است. کم شدن تحرک، مصرف غذاهای چرب و اغلب دارای ارزش غذایی پایین باعث شده آمار چاقی در بین جوامع سر به فلک بگذارد. جالب است بدانید کشور ایلات متحده بیشترین آمار چاقی را به خود اختصاص داده است. عوارض ناشی از چاقی، باعث حضور برخی پیش غذاها و سالادها در هرمم غذایی ما انسان ها شد. همین بهانه کافیست تا در ادامه مطلب سرآشپز خوش ذوق زیبه طرز تهیه سالاد سزار با روغن ارده کنجد و سس مخصوص را به شما آموزش دهد.

مواد لازم

نان تست: ۳ برش
کاهو پیچ: ۳ عدد
کاهو فرانسوی: ۱ عدد
پودرسیر: ۴ قاشق غذا خوری
روغن ارده کنجد به مقدار لازم

نمک و فلفل سیاه پودرسیر: به مقدار دلخواه

لیموی تازه: ۱ عدد

تخم مرغ: ۱ عدد

پنیرپارمسان: ۱۰۰ گرم

 

طرز تهیه سالاد سزار با سس مخصوص

برگ های جوان کاهو را جدا کرده و همینطور کاهو فرانسوی را برگ برگ کنید و بشویید.نان ها را به شکل مکعبی ببرید یا با دست تکه کنید، رویشان یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بریزید و در فر یا آون توستر   نمک، فلفل، پودر سیر و لیموی تازه (در صورت تمایل با پوست )را ، بگذارید تا برشته شوند.روغن ارده کنجد در مخلوط  کن بریزید و خوب بزنید .در آخر،تخم مرغ را هم به آنها اضافه کنید و به زدن ادامه دهید .ترکیب این مواد، سس سالاد شما را آماده خواهد کرد.کاهوها را خرد کنید، رویشان پنیر پارمسان بپاشید و در آخر، سسی که آماده کرده اید را روی کاهوها بریزید..

اگر می خواهید کمی پروتئین حیوانی به این سالاد اضافه کنید، چند فیله مرغ را قطعه قطعه کنید، در سینی  نمک، فلفل ، فر بچینید، رویشان با برس ترکیب روغن روغن ارده کنجد سیاه، پودرسیر و آبلیمو بمالید و در فر بگذارید تا برشته شوند .مرغ ها را به کاهوها اضافه کنید و در آخر سس را روی آنها بریزید.

نوش جان

برچسبها: ، ، ، ، ، ، ، ،

مطالب مرتبط: